Inwestycja w
Oszczędność energii w domu jednorodzinnym jest bardzo ważna. Nowoczesne budownictwo dąży do jak najbardziej przyjaznych środowisku mieszkań i budynków. Ale nawet i starsze budowane można przerobić na bardziej oszczędne. jednym ze sposobów na zmniejszenie użycia energii jest zamontowanie paneli fotowoltaicznych, które produkują prąd.
Dobrze zamontowane i wyliczone mogą się zwrócić w rachunku za prąd już w parę lat. Oczywiście wszystko zależy od ilości dni słonczych w roku, ale ogólnie nowoczesne panele mają sporą wydajność.
Wiki o zastosowaniu ogniw słonecznych
Fotoogniwa są stosowane przede wszystkim jako trwałe, o dużej niezawodności, źródła energii elektrycznej w elektrowniach słonecznych, kalkulatorach, zegarkach, plecakach, sztucznych satelitach, samochodach z napędem hybrydowym, a także w automatyce, jako czujniki fotoelektryczne i fotodetektory w fotometrii. Inne zastosowania to:
elektronika użytkowa, kalkulatory, lampy ogrodowe, oświetlanie znaków drogowych i wspomaganie sygnalizacji świetlnej;
zasilanie elektroniki promów i sond kosmicznych, stacji orbitalnych i sztucznych satelitów ziemi (w przestrzeni kosmicznej promieniowanie słoneczne jest o wiele silniejsze);
doładowywanie akumulatorów w dzień i wykorzystywanie energii w nocy na jachtach, kempingach, domach jednorodzinnych;
zasilanie układów telemetrycznych w stacjach pomiarowo rozliczeniowych gazu ziemnego, ropy naftowej oraz energii elektrycznej;
zasilanie automatyki przemysłowej i pomiarowej;
produkcja energii w pierwszych elektrowniach słonecznych.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ogniwo_słoneczne
Energia z paneli
Panele fotowoltaiczne mają różna wydajność, która zależy od wykorzystanej technologii do produkcji. Oczywiście wraz z postępem technologicznym ta wydajność jest coraz większa i na dzień dzisiejszy najbardziej wydajne mają skuteczność na poziomie około 50%.
W ostatnich lata sumaryczna ilość wyprodukowanej tą metodą energii mocna wzrosła, a to ze względu na coraz bardziej przystępne ceny tych ogniw. Duży wzrost można zaobserwować również w ilości i rozmiarów elektrowni słonecznych. W porówna do 2000 roku jest to wzrost o prawie sto razy.