Fotowoltaika w internetowej encyklopedii
Fotowoltaika (PV) ? dziedzina nauki i techniki zajmująca się przetwarzaniem światła słonecznego na energię elektryczną czyli inaczej wytwarzanie prądu elektrycznego z promieniowania słonecznego przy wykorzystaniu zjawiska fotowoltaicznego.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Fotowoltaika
boi sygnalizacyjnych świateł drogowych itpIch zaletami są bezobsługowość oraz duża
Głównym surowcem do produkcji ogniw fotowoltaicznych jest wafel krzemowy, lecz nie amorficzny, ale krystaliczny. Pojedyncze ogniwo jest w stanie wygenerować prąd o mocy 1-6,97 W. W celu maksymalizacji uzyskiwanych efektów, ogniwa łączone są w moduły fotowoltaiczne (grupy ogniw w urządzeniu). Ogniwa są najczęściej produkowane w panelach o powierzchni 0,2 ? 1,0 m?. Ogniwa te przede wszystkim są stosowane w technice kosmicznej. Ich zaletami są bezobsługowość oraz duża żywotność, gwarantowana na 25 lat. Oprócz tego są stosowane jako źródło zasilania samodzielnych urządzeń, np. boi sygnalizacyjnych, świateł drogowych itp. Zaczynają również docierać do budowli i budynków, zwłaszcza tych oddalonych od sieci energetycznych.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Fotowoltaika
Dlaczego tak wiele osób inwestuje dziś w panele słoneczne?
Produkcja prądu we własnym mieszkaniu? Teraz to możliwe! Oczywiście nie bezpośrednio i w dużym uproszczeniu, ale posiadając panele słoneczne można właśnie produkować energię a nie tylko ogrzewać wodę w całym mieszkaniu. To świetne rozwiązanie, które umożliwiają obecne przepisy prawne. Wyprodukowany i oddany do sieci przesyłowej prąd można później odbierać w rachunkach, które dostajemy co miesiąc lub kwartalnie. Zakładając zatem fakt, iż największe nasłonecznienie w naszym kraju występuje latem, można wtedy wykorzystać sprzyjającą aurę i panele słoneczne, żeby móc cieszyć się niższymi rachunkami chociażby także w zimie.