Autobus czy taksówka
Transport osobowy można realizować wieloma środkami transportu, w miastach najpopularniejsze są chyba autobusy i tramwaje. Jednak te środki transportu mają pewne ograniczenia i nie zawsze sprawdzą się w określonych sytuacjach. Tak jak dojazd do szkoły, czy do pracy można bez większych problemów realizować środkami komunikacji miejskiej, tak w pewnych przypadkach taksówka wydaje się być niezastąpiona.
Spora część kursów taksówką to trasy na spotkania biznesowe, czy dowozy na pociąg, czy podwózka do hotelu. Często korzysta się też z transferów lotniskowych, czy przejazdów na zagraniczne lotniska. To wszystko, gdzie komunikacja miejska jest najzwyczajniej w świecie niepraktyczna.
Nadążyć za nowoczesnością
Taksówki muszą podążać z duchem czasu, już teraz wiele z nich oferuje płatność kartą. Klimatyzacja to już wymóg, a nie dodatkowa wygoda, a darmowe Wi-Fi powoli staje się standardem.
Dodatkowo kierowcy powinni posługiwać się jeżykiem angielskim lub niemieckim, aby nie mieć problemów z obsłużeniem zagranicznych klientów, którzy ostatnio coraz częściej zaglądają do naszego kraju. Takie niuanse potrafią zdeterminować rynkową pozycję firmy taksówkarskiej i od nich zależeć mogą jej dochody i ilość klientów.
O taksówkarzu z Wikipedii
Taksówkarz ? osoba kierująca pojazdem samochodowym przeznaczonym do wykonania usługi przewozu osób lub mienia, nazywanej powszechnie taksówką.
Określenie to, a także ?taksa?, pochodzi od nazwiska Franza von Taxisa, który w 1490 roku był organizatorem przewozu cesarskiej (cesarz Maksymilian I Habsburg) poczty.
Wykonywanie tego zawodu jest regulowane przepisami, które określają następujące wymagania wobec kandydatów:
ukończenie szkolenia (kursu),
kwalifikacji zdrowotnych (ogólnych),
pozytywnych badań psychotechnicznych,
zdania egzaminu z zakresu ?wykonywania transportu drogowego taksówką?1.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Taksówkarz