Jak działa biuro rachunkowe?
Korzyści współpracy z biurem rachunkowym są ogromne. Okazuje się, że prowadzenie księgowości na własną odpowiedzialność oczywiście jest czymś możliwym, ale wprowadza wiele zamieszania i staje się powodem niejednego bólu głowy u właścicieli firm. O wiele lepiej jest zaufać dobrej działalności, która oferuje kompleksową obsługę wszystkich swoich klientów, a więc może pomóc i nam. Naprawdę warto jest powierzyć się specjalistom i cieszyć się życiem zamiast zmagania się z kwestiami finansowymi swojej firmy. Cała biurokracja spadnie z naszych ramion, czy może być coś piękniejszego? Już dziś o tym pomyślmy i odważmy się na podjęcie korzystnych zmian w naszej firmie i w naszym życiu, a za jakiś czas sami sobie za to podziękujemy!
Specjaliści z dziedziny księgowości
Prowadzenie księgowości firmy to bardzo odpowiedzialne zajęcie, które wymaga odpowiedniej wiedzy i konkretnych kompetencji. Aby móc działać w tym obszarze, konieczne są kursy i szkolenia, a także praktyka, która pozwala bezproblemowo rozliczać rachunki i notować wszelkie istotne wnioski. Najlepsi specjaliści na naukę poświęcają wiele lat, jednak dzięki temu bez problemu znajdują zatrudnienie w wielu firmach. Takie osoby są pożądane na rynku i cenione, a wiele firm proponuje im także bardzo wysokie zarobki. Jeśli firma ma działać prawidłowo, warto zatrudnić właśnie takiego specjalistę, a dzięki temu zyskamy komfort i bezpieczeństwo. Czasem warto takiej osobie zapłacić nieco więcej, niż ryzykować zatrudniając niedoświadczone osoby.
Co to jest kredyt inwestycyjny?
Kredyt inwestycyjny ? kredyt bankowy przeznaczany na finansowanie realizowanych przez kredytobiorcę przedsięwzięć, których celem jest odtworzenie, modernizacja lub powiększenie wartości majątku trwałego, jak również zakup wartości niematerialnych i prawnych bądź nabycie udziałów w przedsiębiorstwach lub długoterminowych papierów wartościowych.
Warunkiem uzyskania kredytu inwestycyjnego jest pozytywny wynik prowadzonej przez bank analizy ekonomiczno-finansowej kredytowanego przedsięwzięcia inwestycyjnego. Udzielając kredytów inwestycyjnych, bank zwykle wymaga udziału własnego przedsiębiorstwa, co redukuje ryzyko kredytowe ponoszone przez bank. Większe kredyty inwestycyjne często mają formę kredytów konsorcjalnych.
Kwota kredytu może zostać przekazana kredytobiorcy od razu w całości. Kredyt inwestycyjny może także być wypłacany w transzach lub mieć formę linii kredytowej. W pierwszym przypadku uruchamianie kolejnych transz jest zwykle warunkowane spełnieniem zobowiązań umownych. W drugim przypadku ? linii kredytowej ? umowa kredytowa nie precyzuje obowiązujących terminów i kwot wypłat środków.
Kredyt inwestycyjny udzielany jest na ogół na dłuższe okresy, a schematy spłat mogą być następujące:
równe raty kapitałowe, co jest równoważne malejącym ratom sumarycznym, gdyż odsetki są naliczane od coraz niższego kapitału;
równe raty sumaryczne (raty annuitetowe).
W zależności od umowy z bankiem, istnieje też możliwość jednorazowej spłaty kapitału w dacie zapadalności kredytu (ang. bullet repayment) lub przyjęcie nieregularnego schematu spłat kapitału, ustalonego indywidualnie dla danego kredytu.
Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Kredyt_inwestycyjny