Przeszłość spódnic
Przechodząc obok sklepu z ubraniami widzicie manekina ubranego w spódnicę- oczywiście, manekin przypomina kobietę bowiem utarło się w naszych oczach iż jest to strój typowo damski, ale nie zawsze tak było. Kiedyś był to strój tylko i wyłącznie męski, bowiem kobiety chcąc zasłonić górną część ciała zakładały suknie. Mężczyznom wystarczył materiał opleciony wokół bioder, który z czasem został wyparty przez spodnie.
Obecnie męskie spódnice wciąż występują choć o wiele rzadziej od męskich, są głównie wykorzystywane pośród subkultur takich jak pagan goci, ale nie zaginęły w miejscach gdzie stanowią typowy dla danego kraju ubiór- najbardziej znanym i rozpoznawalnym tu przykładem jest Szkocja i jej szkockiej kilty.
O mikrosódnicy w Wiki
Mikrospódnica, mikrospódniczka (ang. microskirt) ? bardzo krótka spódnica, która jest dłuższa niż taśma, ale krótsza niż minispódniczka. Jej długość wynosi zwykle od 13 do 20 cm. Spódnica tej długości odsłania zwykle część ud i pośladków. Aby tego uniknąć, mikrospódnica często noszona jest z rajstopami lub legginsami.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Mikrospódnica
Spódnice Midi
Spódnica midi czyli taka o średniej długości jest chyba najbardziej rozpowszechnioną i najbardziej różnorodną pośród wszystkich spódnic. Występuje w wielu krojach. Jednym z wariantów jest spódnica baleriny- zwiewna, o szerokim pasku, niegdyś noszona tylko przez baleriny podczas występów, teraz może stanowić strój każdej kobiety, zarówno w wydaniu eleganckim jak i luźniejszym.
Spódnica plisowana z wyglądu przypomina zwiewną harmonijkę, doskonale nadaje się dla kobiet o pełniejszych biodrach, chcących ukryć swoje uda. Spódnica bombka posiada dwie gumy utrzymujące ją na miejscu- na górze i na dole przez co dzięki ściągnięciu tworzy z niej klosz przypominający bombkę.