Sprzątanie mieszkań
Sprzątanie budynków wciąż jest bardzo popularną metodą zarabiania pieniędzy. Dzieje się tak, dlatego, że wykonywanie tego typu pracy nie wymaga posiadania specjalnego wykształcenia. Trzeba być po prostu na tyle zdrową i sprawną osobą, żeby wykonywać różne prace sprzątające w domach i mieszkaniach. Przy sprzątaniu domów można zarobić pieniądze na utrzymanie swoje i niewielkiej rodziny. Zwykle taka praca trwa przez kilka godzin dziennie i bardzo często panie trudniące się sprzątaniem przez kilka lat są związane z jedną rodziną. Natomiast w przypadku sprzątania mieszkań trzeba w ciągu jednego dnia objechać kilka bloków, żeby móc wypracować wystarczającą liczbę godzin. Popularną metodą zarabiania pieniędzy przez kobiety jest także sprzątanie małych sklepów.
Z czego jest twoja patelnia?
Miedziane garnki są... prześliczne. Te emaliowane świetnie sprawdzą się w kuchni urządzonej w stylu retro, te z teflonową powłoką są bardzo delikatne, a te tytanowe... No te są najlepsze. Ale i zdecydowanie najdroższe. Z patelniami jest podobnie. Póki co najpopularniesze są te z powłoką teflonową, ale uwaga - nie warto tu oszczędzać, bo teflon teflonowi nierówny! Szukaj takiej ze znakiem R. Na temat teflonu jest wiele mitów, jednym z najpopularniejszych jest ten, że jest on szkodliwy i niebezpieczny dla zdrowia. Cóż - nie jest tak. To prawda, że patelnię ze zdartą powłoką należy wyrzucić, ale to głownie dlatego, że szkodliwe jest... aluminium, z którego jest zrobiona. Nie bójmy się więc tego tworzywa - prawidłowo użytkowane zapewni nam możliwości smażenia bez dodatkowego tłuszczu, a to naprawdę ważna zaleta.
Gdzie jest stosowany teflon?
Zastosowanie teflonu:
materiały, przedmioty i powłoki przedmiotów oraz elementy urządzeń pracujące w wysokich temperaturach i w kontakcie z agresywnymi środkami chemicznymi (aparatura chemiczna, naczynia kuchenne, ubrania strażackie (np. chemiczne ubrania gazoszczelne, CUG) itp.)
powłoki i materiały hydrofobowe (np. tkanina Gore-Tex)
składnik smarów
materiały, elementy urządzeń i powłoki poślizgowe (np. pocisków do broni ręcznej)
materiały uszczelniające (nici, taśmy)
implanty, kolczyki itp. elementy mające stały kontakt z tkankami
Teflon jest do blachy przyczepiony mechanicznie, na zasadzie retencji. Przed nałożeniem teflonu patelnia jest piaskowana aby uzyskać mikrochropowatą powierzchnię, a następnie natryskuje się cienką warstwę wstępną tworzywa, tzw. primer, i spieka go z patelnią, dzięki czemu teflon wypełnia wszystkie nierówności, łącząc się stabilnie z podłożem. Na tak przygotowaną powierzchnię nanosi się właściwą warstwę roboczą teflonu i stapia z primerem
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Poli(tetrafluoroetylen)