Szukasz rzeczoznawcy specjalizującego się w wycenie nieruchomości?
Trochę informacji o Sky Tower
W pierwszej wersji projektu Sky Tower miał składać się z pięciu wieżowców, przy czym najwyższy z nich miał być rekordowym obiektem w Polsce o wysokości 258 m. Obecnie kompleks to:
Wieżowiec nr 1 (wieża) ? 212 m; dach na wysokości 205,82 m
Wieżowiec nr 2 (żagiel) ? 92-54 m
Podest (galeria handlowa) ? 19 m
Liczba apartamentów we wszystkich budynkach wynosi 236.
Z placu budowy przed rozpoczęciem prac wywieziono 200 tys. metrów sześciennych ziemi (27 250 ciężarówek).
Pod budowę wykonano 150 pali o długości 18 m i średnicy 1,5 metra.
W trakcie prac fundamentowych pod Sky Tower ułożono 200 tys. metrów sześciennych mieszanki betonowej.
Płyta fundamentowa w niektórych miejscach ma grubość 7 metrów.
Do budowy kompleksu zużytych zostało łącznie 30 tys. ton stali zbrojeniowej.
Na przeszklenie fasad zużytych zostało 70 tys. metrów kwadratowych szkła.
Na budowie pracowało do około 1000 osób.
Na budowie pracowało 8 żurawi, w tym jeden o wysokości 220 metrów.
Rozwiązania komunikacyjne w Sky Tower to ponad 38 dźwigów, 8 ruchomych schodów a także dwa chodniki ruchome. Dźwigi zastosowane w SkyTower to rozwiązania firmy Schindler:
12 dźwigów S7050
6 dźwigów w grupie ze sterowaniem Miconic 10 i Schindler ID
4 dźwigi w grupie ze sterowaniem Miconic 10 i Schindler ID
7 dźwigów S5400 (w tym dwa pożarowe)
Wszystkimi urządzeniami zarządza system Lobby Vision. Schody ruchome w Sky Tower to instalowane w centrach handlowych Schindler 9300 AE, przeszklone mlecznymi szybami o zdolności transportowej 9000osób/h i prędkości 0,5m/s. Cały budynek należeć ma do kategorii A+.
Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Sky_Tower
Wikipedia - rzeczoznawca:
Rzeczoznawca to tytuł przyznawany na podstawie odpowiednich przepisów szczególnych, osobom o wysokich kwalifikacjach i odpowiednio dużym, udokumentowanym doświadczeniu w określonej dziedzinie i specjalności zawodowej.
Wykonywanie rzeczoznawstwa w określonej dziedzinie wiąże się często z podjęciem znacznych zobowiązań i przyjęciem na siebie określonych obciążeń wynikających z przepisów, np. obowiązek wykonywania funkcji biegłego sądowego i inne. To także olbrzymia odpowiedzialność. Do rzeczoznawcy zwracają się zleceniodawcy najczęściej w trudnych sytuacjach, często kryzysowych, awariach, sprawach spornych i katastrofach. Od opinii rzeczoznawcy nie tylko zależy los znacznego majątku prywatnego i publicznego (znacznej wartości), ale też zdrowie i życie ludzi.
Potoczne i definiowane w encyklopediach popularnonaukowych oraz słownikach znaczenie słowa rzeczoznawca jest zdecydowanie mniej formalne i odnosi się ogólnie do specjalisty, eksperta, który pełni funkcje doradczą, wykonuje opinie (np. prawne, ekonomiczne, budowlane ? opinię może wydać inżynier, który nie posiada tytułu rzeczoznawcy, i inne) lub orzeczenia w sprawach spornych.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rzeczoznawca
Czy wiesz za ile sprzedać swoje mieszkanie
Jeśli chcesz sprzedać mieszkanie, ale kompletnie nie wiesz jak je wycenić - warto skorzystać z pomocy profesjonalnego rzeczoznawcy. Dlaczego mówię o rzeczoznawcy, a nie o biurze nieruchomości? W biurach nieruchomości wyceny niestety często odbywają się "na oko", a obecnie agentem nieruchomości może zostać praktycznie każdy - czyli osoba bez doświadczenia w tym zawodzie. Jednak przestrzegam przed generalizowaniem - na rynku działałają dobre agencje, które współpracują z rzeczoznawcami, i którym naprawdę zależy na tym, by Twoje mieszkanie sprzedało się po korzystnej cenie. Zasadniczo - nie warto na własną rękę podejmować się oszacowania wartości swojego mieszkania.