Osoby poddawane korekcie nosa
Podjęcie decyzji o wykonaniu korekty nosa powinno zostać poprzedzone odpowiednim przygotowaniem. Dzięki temu pacjent będzie mógł zupełnie świadomie podjąć decyzję o przeprowadzeniu u siebie takiej korekty nosa. Oczywiście zdarza się, że przeprowadzenie korekty nosa jest wręcz nieodzowne z uwagi na uraz posiadany przez konkretnego pacjenta.
Zdarza się jednak, że przeprowadzenie korekty nosa trudno jest uzasadnić, ponieważ jakaś osoba posiada dobrze wyglądający i sprawnie funkcjonujący nos, a jednak chce przeprowadzić jego korektę. W takim wypadku lekarze i inne osoby zajmujące się przeprowadzaniem korekty nosa starają się odwieźć jakąś osobę od decyzji o operacji zwłaszcza wówczas, gdy jest to młoda osoba.
Pierwsze operacje plastyczne
Proste techniki plastyczne były znane już w I w.n.e., polegały na zabiegach z oczyma. W XV w. Heinrich von Pfolspeundt opisał zabieg, w którym odnowił nos psu. Podobno wyciął kawałek skóry z jego ramienia i umieścił w okolicach nosa. Jednak wszystkie tak wczesne techniki były niezbyt skuteczne i mogły zakończyć się zakażeniem. W 1827 pierwszy amerykański chirurg plastyczny John Mettauer przeprowadził operację na sobie samym.
Źródło:
Substancje chemiczne zawarte w powietrzu są
Nos ? wyniosłość w obrębie twarzy stanowiąca drogę przepływu powietrza w procesie oddychania. Powietrze przechodzące przez nos zostaje ocieplone i nawilżone. Dociera później do okolicy węchowej znajdującej się w jego górnej części. Substancje chemiczne zawarte w powietrzu są rozpuszczane w śluzie i pobudzają wtedy liczne receptory znajdujące się w okolicy węchowej. Następnie impuls wędruje przez nerw węchowy do mózgowia, gdzie jest odbierany.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Nos