Motywacja ćwiczeniowa
Znaleźć motywację, aby pójść na siłownię... Wiele osób ma z tym problem. Początki są najtrudniejsze, a tyle się w internecie czyta o tym, ze słomiany zapał większości ćwiczących jest wręcz powalający.
Ja dla przykładu bardzo chcę iść na siłkę, ale nie mówię sobie 'jutro' albo coś w tym stylu. Jednak gorzej jest chyba z osobami, które kupiły karnet na rok, ciuchy, odżywki i treningi z trenerem i nie pojawiły się na siłowni ani razu. To jest spory problem, a wynika właśnie ze zbyt małej motywacji do ćwiczeń.
Sport to zdrowie, ale..
Aktywność fizyczna może przybierać przeróżne formy i niezależnie od wybranej należy trzymać się kilku podstawowych zasad. Po pierwsze,a by ruch był zdrowy nie można się przetrenowywać, a przynajmniej nie za każdym razem. Dla początkującego sportowca może być ciężko przewidzieć swój limit, jednak po jakimś czasie będzie wiadomo kiedy przestać ćwiczyć.
Po drugie dieta, w sumie jest to najważniejszy punkt każdej aktywności fizycznej. Bez diety nie zobaczymy żadnych zmian w naszym ciele, a zła może doprowadzić do dużych ubytków i uszkodzeń naszych komórek. No i po trzecie, ale nie najmniej ważne, to suplementacja. Tutaj już wszystko zależy od naszego celu i tak na prawdę nie jest ot konieczny punkt, jednak bardzo pomaga dostarczyć pewnych składników, które może być ciężko dostarczyć w diecie. I pamiętaj ruch to zdrowie, ale po kilkoma warunkami.
Suplementacja po treningu- Wikipedia
Po treningu
Po wysiłku należy przyjmować węglowodany o wysokim indeksie glikemicznym (węglowodany szybko przyswajalne - cukry proste). Ich stosowanie uzupełnia starty glikogenu mięśniowego. Niedostateczne uzupełnienie diety aminokwasami czy węglowodanami może w krótkim czasie doprowadzić do katabolizmu mięśni, co prowadzi do zaniku masy mięśniowej.
Ogólnie przyjętą zasadą jest, że bezpośrednio po treningu przyjąć należy odpowiednio dużą dawkę węglowodanów (od 50g do nawet 150g), szybko wchłanialnego białka w postaci izolatu lub hydrolizatu białka serwatkowego (od 25g do 45g) oraz kreatynę (od 5g do 10g). Osoby ćwiczące wyjątkowo ciężko powinny także przyjmować porcję aminokwasów rozgałęzionych BCAA lub glutaminy.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Suplement_(kulturystyka)