Karmienie piersią- cytat z Wikipedii
Karmienie piersią ? najbardziej naturalny sposób żywienia noworodków i niemowląt. Zapewnia dziecku właściwy rozwój już od pierwszych chwil jego życia, kiedy w piersiach pojawia się siara ? substancja bogata w ciała odpornościowe, białko, witaminy A i E, sole mineralne, oraz chroniąca piersi przed bakteriami. Skład pokarmu jest ściśle zindywidualizowany i dostosowany w pełni do potrzeb dziecka.
Karmienie piersią jest korzystne również dla kobiety. Chroni przed rakiem piersi i wieloma chorobami kobiecymi, powoduje prawidłowe kurczenie się macicy po porodzie. Łatwiej też pozbyć się dodatkowych kilogramów, ponieważ organizm kobiety zużywa więcej energii na laktację, wykorzystując tłuszcz nagromadzony w czasie trwania ciąży.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Karmienie_piersią
Ciążowa bielizna
Właściwa bielizna dla kobiet w ciąży i karmiących piersią jest bardzo ważna dla zachowania nie tylko odpowiedniego komfortu, ale również higieny. Producenci bielizny często posiadają swoje modele dla kobiet karmiących. Mają one zazwyczaj zaimplementowany szereg usprawnień mających ułatwić karmienie piersią bez konieczności ściągania całego stanika.
Taka bielizna jest też wykonywana w technologii bezszwowej co dodatkowo zwiększa komfort noszenia przez cały dzień. Warto więc zainwestować te dodatkowe kilak złotych w takie staniki, aby poczuć pełny komfort.
Pieluszka w Wikipedii
Pieluszka - kawałek chłonnego materiału, absorbujący mocz noworodka, niemowlęcia i małego dziecka, a także osób chorych, które samodzielnie nie kontrolują potrzeb fizjologicznych. Obecnie w Polsce najczęściej stosowane są pieluszki jednorazowe potocznie nazywane, od marki jednego z producentów, pampersami.
Wkład chłonny pieluszki jednorazowej
Pieluchy jednorazowego użytku (pampersy) produkowane przemysłowo pojawiły się w połowie XX wieku. Początkowo były one w postaci otoczonego celulozową osłoną chłonnego wkładu z waty celulozowej lub bawełnianej. Później konstrukcja pieluszek była udoskonalana, dodano mocujące przylepce oraz rzepy. Wkład chłonny został zastąpiony bardziej wydajnym wkładem wiążącym mocz do postaci żelu.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pieluszka