Profesjonalne zabiegi kosmetyczne dla stóp i dłoni
Kobiety coraz chętniej wybierają kosmetyczne zabiegi związane z pielęgnacją stóp i dłoni. Dzięki temu można cieszyć się pięknymi dłońmi i stopami przez długi czas, ponieważ takie zabiegi, jak manicure hybrydowy są naprawdę bardzo skuteczne. Za pomocą specjalnych urządzeń płytka paznokcia jest utwardzana, co wpływa na to, że efekt jest naprawdę zachwycający. Oprócz tego, że możemy zadbać o wiele bardziej długotrwały manicure i pedicure, w salonach kosmetycznych zatrudnione są najczęściej prawdziwe artystki, które na paznokciach potrafią wyczarować bardzo misterne wzory. To sprawia, że po wizycie w salonie kosmetycznym dłonie wyglądają naprawdę pięknie. Nic dziwnego, że coraz więcej kobiet decyduje się na takie zabiegi.
Samoopalacz
Samoopalacz ? środek kosmetyczny mający na celu nadanie skórze brązowego odcienia bez naświetlania skóry promieniami UV.
Samoopalacz imituje efekt naturalnej opalenizny, którą można uzyskać bez udziału słońca, nie prowadzi jednak do powstawania melaniny, naturalnego barwnika powstającego w skórze pod wpływem promieniowania UV. Dlatego też ten rodzaj zabarwienia nie chroni przed działaniem promieni słonecznych i skóra wymaga ochrony przed słońcem preparatami z filtrami ochronnymi.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Samoopalacz
Co to jest włos?
Włos ? nitkowaty, zrogowaciały, wyspecjalizowany wytwór naskórka, występujący wyłącznie u ssaków, na powierzchni ich skóry, zbudowany z twardej, spoistej keratyny1. W entomologii termin włosy lub włoski (łac. comae, pili, chaetae) stosowany jest w odniesieniu do niektórych wytworów oskórka stawonogów, w tym do szczecinek (saetae, setae)2.
Włosy znajdują się na całej skórze, z wyjątkiem wewnętrznej strony dłoni, warg, podeszew i powierzchni zgięć stawów. Włosy wyrastają z zagłębień skóry tworzących kanał, zwany mieszkiem włosowym, do którego podstawy przyczepiony jest mięsień przywłosowy. Do tego kanału uchodzą przewody gruczołów łojowych. Lejkowate ujście mieszka włosowego jest widoczne na skórze jako por.
Owłosienie ciała zasadniczo pełni rolę termoregulacyjną i ochronną, jednak u człowieka tylko w ograniczonym zakresie. Zachowało się głównie na głowie, w dołach pachowych, na kończynach górnych i dolnych oraz w miejscach intymnych. Najmniejsze, słabo widoczne włosy (tzw. meszek) występują prawie na całej powierzchni skóry. Brwi, występujące tylko u człowieka, chronią oczy przed napływaniem potu i wody deszczowej. Częściową ochronę oka przed kurzem i drobnymi owadami zapewniają rzęsy.
Obecność i stan włosów (będący odzwierciedleniem ogólnej kondycji zdrowotnej organizmu) pełni istotną rolę w doborze naturalnympotrzebny przypis.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%82os