Skórzane buty - odpowiednio zadbane
Skórzane buty potrafią odmienić wygląd i styl człowieka, jednak potrafią go tez skutecznie popsuć, jeżeli są zniszczone i zaniedbane. Buty to ta część odzieży, która narażona jest na stały kontakt z czynnikami, które mogą je zniszczyć i tak samo jest ze skórzanymi modelami.
Codzienne pastowanie i polerowanie może przedłużyć ich żywot, jednak w końcu ich stan będzie się pogarszał i jedyną opcją będzie oddanie ich w ręce profesjonalnej firmy. Przy pomocy nowoczesnych metod regeneracji i odnawiania nawet najbardziej zniszczone obuwie może zostać naprawione i doprowadzone do stanu świetności, a wcześniejsza codzienna pielęgnacja obuwia pomoże unikać wydatków na takie zabiegi przez długi czas.
Podział skór (materiał) - Wikipedia
Skóra zwierzęca ma różne właściwości warstwowe w zależności od części ciała z której została zdjęta. Rozróżnia się skóry z: policzka, łba, łopatki, grzbietu, zadu, pachwiny przedniej, brzucha, pachwiny tylnej. Części skóry nazywane są: kark, krupon (słupiec), bok, szczupak. W przypadku zwierząt futerkowych: pyszczek, łepek, ucho, szyja, podgardle, kark, pierś, przednia łapa, grzbiet, bok, brzuszek, zad, biodro, tylna łapa, ogon.
Krupon ma najbardziej zwartą budowę. Skóry z karku i brzucha mają mniejszą gęstość, a z pachwin ? najmniejszą.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Skóra_(surowiec)
Kilka słów o zamszu
Zamsz (z niem. Sämisch) ? wyprawiona skóra zwierzęca nie posiadająca części licowej, miękka, ciągliwa, chłonna, o krótkim włóknie koloru naturalnego, żółtokremowego lub sztucznie barwiona.
Skóra może pochodzić m.in. z takich zwierząt jak: sarny, łosie, jelenie, owce, renifery lub kozy. Garbowanie zamszu odbywa się metodą tłuszczową. Najczęściej stosuje się go do wyrobu rękawiczek, bandaży, ścierek do szkła optycznego, obuwia lub wierzchniej odzieży.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zamsz