Sprzedaż kartek świątecznych
Sprzedaż kartek świątecznych prowadzona jest w różnego rodzaju miejscach. Takimi miejscami mogą być zarówno drobne punkty sprzedaży, jak i duże sklepy. Wobec tego sprzedaż takich kartek musi zostać bardzo dobrze przygotowana i rozprowadzana przez dobrze przygotowanych do tego pracowników różnych firm.
W przeciwnym razie kartki świąteczne nie trafią do odpowiedniej ilości odbiorców i nie zrobią wrażenia na potencjalnych klientach. Tymczasem fachowo przeprowadzane rozprowadzanie kartek świątecznych może stać się źródłem dużych dochodów dla całych firm, które będą mogły wypuszczać do sprzedaży coraz to nowe kartki. Będą one trafiały do najbardziej nietypowych miejsc, a dzięki temu sprawiały przyjemność wielu osobom.
Zamawianie kartek firmowych
Kartki firmowe produkowane są z myślą o różnej wielkości firmach. Takie firmy zazwyczaj zatrudniają większą ilość pracowników, a wśród nich znajdują się osoby odpowiedzialne za przygotowywanie różnego rodzaju imprez okolicznościowych. Odbiorcami kartek świątecznych są więc firmy prowadzące działalność gospodarczą polegającą na sprzedaży różnego rodzaju przedmiotów i dostosowaniem ich do potrzeb klientów.
Natomiast adresatami takich kartek pozostają poszczególni pracownicy takich firm, którzy mogą w ten sposób dowiadywać się o różnego rodzaju imprezach firmowych. Mogą oni korzystać z efektów pracy innych osób zatrudnionych w tej samej firmie i odpowiedzialnych za sprowadzanie tego rodzaju kartek.
słowniku warszawskim ośmiotomowym dziele pod redakcją
Rzeczownik zaproszenie pochodzi od słowa zaprosić i jest ustną lub pisemną prośbą o przyjście dokądś, zwykle w celach towarzyskich, i wzięcie udziału w czymś; np. list z zaprosinami na wesele.
Dalej słownik pisze: karta z wydrukowanym tekstem zawierająca prośbę o przybycie na jakąś uroczystość lub upoważniająca do wzięcia udziału w czymś, np. zaproszenia na ślub, rozesłać zaproszenie, otrzymać zaproszenie. Ciekawostką jest to, iż hasło to pojawiło się już w pierwszych słownikach języka polskiego, m.in. w tzw. słowniku warszawskim, ośmiotomowym dziele pod redakcją Jana Karłowicza, Adama Kryńskiego i Władysława Niedźwiedzkiego z 1900 roku.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zaproszenia_ślubne