Skórzane meble, jak przechowywać. Wikipedia
Zmiany temperatury i wilgotności miejsca przechowywania wpływają na jakość skóry. W przypadku zmniejszenia wilgotności skóra zmniejsza swą powierzchnię (kurczy się), gdy wilgotność się zwiększa skóra staje się bardziej elastyczna, rozciągliwa. Jednoczesna duża wilgotność i wysoka temperatura powoduje pleśnienie skóry. Skóra wystawiona na działanie promieni słonecznych szybciej się utlenia i starzeje, podobnie skóra na którą oddziałuje dwutlenek siarki (np. z dymu paleniska).
Najbardziej odpowiednim miejscem przechowywania wyrobów skórzanych są regały drewniane w miejscu zaciemnionym o temperaturze ok. 5-15 °C i wilgotności względnej powietrza 50-70%. Skóry futerkowe najodpowiedniej są przechowywane w chłodnych miejscach, zabezpieczonych przed pasożytami (molami).
Wyroby skórzane wymagają odpowiedniego konserwowania (czyszczenia, suszenia, pastowania lub szczotkowania, prania).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Skóra_(surowiec)
Warto zadbać o czystość mebli ze skóry
Każdy lubi po ciężkim dniu pracy usiąść w wygodnym fotelu lub rozłożyć nogi na kanapie. Jednak kiedy nasze meble wypoczynkowe są skórzane to trzeba o nie odpowiednio zadbać, abyśmy mogli cieszyć się ich dobrym wyglądem przez długie lata. Skóra na meblach wymaga stosowania odpowiednich środków czyszczących i pielęgnujących, aby zachowała sprężystość i była bardziej odporna na tarcie, temperaturę i zabrudzenia.
Przede wszystkim skórzane meble i odzież trzeba regularnie czyścić przy pomocy łagodnych środków myjących i delikatnej gąbki. Najlepsze ponoć jest szare mydło oraz ciepłą woda. Do tego ściereczka z mikrofibry i można przystąpić do czyszczenia. Należy pamiętać, aby nie szorować zbyt mocno, a po zakończonym czyszczeniu zabezpieczyć mebel specjalnym preparatem.
Naprawa skóry
Bardzo często skórzane oparcia czy też materiał w samochodzie ulega różnym procesom, które prowadzą do ostatecznego zniszczenia naszego poszycia. Warto o to zadbać, ponieważ jest to bardzo nieprzyjemny widok dla oka zwłaszcza jeśli posiadamy klasowy samochód to tego typu rzeczy nie powinny psuć ogólnego komfortu z jazdy. Przede wszystkim ważnym procesem jest odpowiednia renowacja skóry. Jest to właściwy proces naprawczy, która prowadzi między innymi do usunięcia przetarć, pęknięć czy też innych dziur, które mogły pojawić się na skórze w aucie. Nic nie jest wieczne i musimy o tym pamiętać.
Jednak nie oznacza to, że nie musimy dbać o nasze auto. Wręcz przeciwnie dobry kierowca, dba by nie dochodziło do takich incydentów. Oczywiście aby zabezpieczyć się przed ponownymi przetarciami skóry powinniśmy zastosować specjalną powłokę ceramiczną. Ona najlepiej jest w stanie chronić skórzane siedzenia przed zniszczeniem. Do naprawy nie potrzebujemy wielu rzeczy wystarczy, że zadbamy o właściwy serwis i to będzie wszystko to musimy zrobić.