Skóra jako surowiec w Wikipedii
Skóra zwierzęca ma różne właściwości warstwowe w zależności od części ciała z której została zdjęta. Rozróżnia się skóry z: policzka, łba, łopatki, grzbietu, zadu, pachwiny przedniej, brzucha, pachwiny tylnej. Części skóry nazywane są: kark, krupon (słupiec), bok, szczupak. W przypadku zwierząt futerkowych: pyszczek, łepek, ucho, szyja, podgardle, kark, pierś, przednia łapa, grzbiet, bok, brzuszek, zad, biodro, tylna łapa, ogon.
Krupon ma najbardziej zwartą budowę. Skóry z karku i brzucha mają mniejszą gęstość, a z pachwin ? najmniejszą.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Skóra_(surowiec)
Zabiegi renowacyjne dla skórzanych rzeczy
Brak czasu połączony jednoczenie z intensywnym użytkowaniem wykonanych ze skóry rzeczy wiąże się z niszczeniem. Na szczęście skóra, nawet ta najbardziej zaniedbana ma szansę na drugie życie- wystarczy sięgnąć po usługę renowacji skór.
Dzięki temu zabiegowi nasza dawniej elegancka sofa czy ulubiona para butów otrzyma nowe życie by znów cieszyć nas swoim wyglądem i wygodą. Najlepsi specjaliści w tej dziedzinie są w stanie sprawić aby najbardziej zniszczony mebel, niewielkim kosztem, znów wyglądał jak nowy.
Meble skórzane na topie
Od pewnego już czasu skórzane meble- sofy, fotele i krzesła, cieszą się dużym zainteresowaniem pośród ludzi. Nadają pomieszczeniom elegancki wygląd, są stylowe i pasują zarówno do zabytkowego wystroju jak i nowoczesnego. Dlaczego jednak tak wiele osób decyduje się na mebel skórzany?
Myślę, że poza gustem, kierują się faktem iż meble skórzane ciężej poddają się zabrudzeniom. Ze skóry o wiele łatwiej jest zmyć plamę z wiśniowego kompotu czy czerwonego wina- nie pozostawi ona śladu, a my nadal będziemy cieszyli się ładnym, czystym meblem, niż w przeciwieństwie do tradycyjnej tapicerki.
Jest jednak cos o czym należy pamiętać- o skórę należy dbać. Nieczyszczona i zaniedbana będzie matowieć i pękać, co z pewnością nie wygląda estetycznie i najzwyczajniej oszpeci nasz pokój.