Kremy oraz mydła to istotna sprawa w życiu. Dlatego dobrze jest zwrócić uwagę, aby kosmetyki były nie uczulające, a mydła wysokiej jakości np. .
Ile jeszcze kosmetyków potrzebujemy?
Marketing dla branży kosmetycznej...jest coraz bardziej zauważalny i nachalny. Jest coraz więcej reklam z akcji promocyjnych danych marek kosmetycznych, gdzie gwarantuje się skuteczne działanie ich produktu. Jednak ile w tym prawdy to tylko konsument może stwierdzić po przetestowaniu takiego produktu, oczywiście musi najpierw go kupić.
Warto odpowiedzieć sobie na pytanie czy faktycznie potrzeba nam tyle kosmetyków i każdy na inną porę dnia i część twarzy. 20 lat temu wystarczał jeden krem do twarzy, najczęściej nawilżający i to by było na tyle. Teraz kremów do twarzy wg reklam powinno się mieć 5 czy nawet 10. Quo vadis rynku kosmetyczny?
Kosmetyczka rozmiarów szafy
Kobieta powinna o siebie dbać- powie prawie każdy mężczyzna, żonaty czy też nie. Jednak na to 'dbanie' składa się wiele czynników, w tym kosmetyki. Dostępnych na rynku kosmetyków jest cała masa. Oczywiście dzielą się one na różne kategorie i typy: do ciała, rąk, pod oczy, na twarz itp. można wymieniać w nieskończoność.
Tylko czy naprawdę jest aż taka potrzeba tylu różnych rodzajów kosmetyków? Czasami wystarcza dobry balsam do ciała i krem nawilżający do twarzy. Oczywiście nie mówię tutaj o makijażu, bo to temat na osobny artykuł. Producenci próbują nam konsumentom wmawiać, że potrzebujemy innego kremu do każdej części ciała.
Duża ilość makijażu? Źle dla skóry
Wiele kobiet myśli, że gdy nałożą duża ilość makijażu to zatuszują wszelkie niedoskonałości- niestety często efekt jest odwrotny. Przecież nie chodzi o wystylizowanie się na klauna, a o jedynie podkreślenie urody z delikatnym maskowaniem niedoskonałości.
Duża ilość makijażu to także błędne koło przy problemach skórnych. Nakładanie dużej ilości różnych podkładów, pudrów itp. blokuje dopływ powietrza do skóry i powoduje większe i bardziej widoczne podrażnienia i zaczerwienienia. Co zrobić wtedy? Nałożyć więcej makijażu! I tak wkoło.
Make-up...
Makijaż (fr. maquiller: fałszować, szminkować) znany również jako ang. make-up ? kosmetyki upiększające nałożone na skórę (szczególnie twarzy). Termin ten może oznaczać również samo nakładanie kosmetyków.
Słowem makijaż oznacza się zarówno preparaty, efekt jak i czynności polegające na kosmetycznym upiększaniu twarzy poprzez malowanie, szminkowanie czy pudrowanie.
Makijaż pomaga wyeksponować urodę, podkreślić jej subtelność, zamaskować niedoskonałości cery. W pewnym stopniu, w określonych warunkach, także wyraża osobowość. Dzięki jego rozmaitym technikom można upozorować twarz na idealną i zdrową. Pożądanym efektem makijażu jest jak najdoskonalsze zbliżenie wyglądu do aktualnie obowiązującego kanonu piękna i urody.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Makijaż
Podrażnienia skóry
Podrażnienia skóry mogą wynikać z różnych przyczyn, dlatego przed pójściem do dermatologa warto przestać stosować makijaż na około tydzień. Jeżeli to nie przyniesie efektów- dopiero wtedy udać się do lekarza.
Podrażnienia mogą powodować kosmetyki i środki higieny (żele, szampony itp.) aby ich uniknąć najlepiej stosować te sprawdzone przez nas i nie eksperymentować ciągle z nowymi produktami. Przy mocno wrażliwej skórze najlepiej jest pójść w stronę kosmetyków naturalnych i łagodnych (bez mocnych substancji zapachowych).
Widzisz podrażnienie- nie używaj!
Stosowanie kosmetyków, które nas nie podrażniają jest bardzo ważne. Tyczy się to nie tylko kremów i maseczek, ale również artykułów higieny takich jak: mydło, szampon czy też żel pod prysznic. Na pewno będzie to miało duży wpływ na stan naszej skóry, a co za tym idzie nie będzie trzeba kupować dużych ilości niepotrzebnych podkładów i fluidów.
Stosowanie hipoalergicznych kosmetyków jest bardzo ważne również przy pielęgnacji skóry dziecka, czy też niemowlęcia. To dla nich przeznaczone są najdelikatniejsze i najłagodniejsze środki myjące i pielęgnacyjne. Tak samo jak o skórę dziecka, tak samo powinniśmy dbać o naszą skórę, która ma takie same wymagania- tylko jest mniej wrażliwa.