Spódnica jako część garderoby
Słysząc czy czytając o spódnicy ołówkowej zastanawiamy się co to właściwie jest- bo co ma ołówek do spódnicy? Postaram się choć trochę przybliżyć o co dokładnie chodzi. Spódnica ołówkowa to rodzaj obcisłej spódnicy charakteryzujący się lekkim zwężeniem u dołu i u góry co optycznie powiększa nieco biodra. Posiada wysoki stan oraz rozcięcie z tyłu.
Jest elegancka i ponadczasowa, bardzo chętnie noszona zarówno do pracy, oficjalne spotkania jak i na randkę. Podkreśla kobiece kształty i ukrywa małe niedoskonałości, doskonale się nadaje dla kobiet szczupłych niezależnie od wieku.
Wikipedia i mikrospódnica
Mikrospódnica, mikrospódniczka (ang. microskirt) ? bardzo krótka spódnica, która jest dłuższa niż taśma, ale krótsza niż minispódniczka. Jej długość wynosi zwykle od 13 do 20 cm. Spódnica tej długości odsłania zwykle część ud i pośladków. Aby tego uniknąć, mikrospódnica często noszona jest z rajstopami lub legginsami.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Mikrospódnica
Spódnica nie zawsze była damska
Przechodząc obok sklepu z ubraniami widzicie manekina ubranego w spódnicę- oczywiście, manekin przypomina kobietę bowiem utarło się w naszych oczach iż jest to strój typowo damski, ale nie zawsze tak było. Kiedyś był to strój tylko i wyłącznie męski, bowiem kobiety chcąc zasłonić górną część ciała zakładały suknie. Mężczyznom wystarczył materiał opleciony wokół bioder, który z czasem został wyparty przez spodnie.
Obecnie męskie spódnice wciąż występują choć o wiele rzadziej od męskich, są głównie wykorzystywane pośród subkultur takich jak pagan goci, ale nie zaginęły w miejscach gdzie stanowią typowy dla danego kraju ubiór- najbardziej znanym i rozpoznawalnym tu przykładem jest Szkocja i jej szkockiej kilty.