Kilka słów o odnawialnych źródłach energii
Turbiny wiatrowe, panele słoneczne, czy energia wytwarzana w inny ekologiczny sposób to przyszłość światowych gospodarek. Wieloletni rozwój przemysłowy krajów sprawił, że zaczęto pomijać jakże kluczową kwestię środowiska. Dzięki odnawialnym źródłom energii będzie można zatrzymać ten proces i sprawić, że planeta będzie pozbawiona aż tylu szkodliwych substancji. Co ciekawe technologia poszła tak do przodu, że stosowanie paneli słonecznych ma sens nawet w Skandynawii czy innych regionach, które nie kojarzą się zupełnie z energią odnawialną w postaci fotowoltaiki. Mamy też energię na wodę, co w połączeniu z geografią wielu regionów na świecie może dać świetne efekty w postaci czystej energii.
Samodzielna produkcja prądu dzięki panelom słonecznym
Produkcja prądu we własnym mieszkaniu? Teraz to możliwe! Oczywiście nie bezpośrednio i w dużym uproszczeniu, ale posiadając panele słoneczne można właśnie produkować energię a nie tylko ogrzewać wodę w całym mieszkaniu. To świetne rozwiązanie, które umożliwiają obecne przepisy prawne. Wyprodukowany i oddany do sieci przesyłowej prąd można później odbierać w rachunkach, które dostajemy co miesiąc lub kwartalnie. Zakładając zatem fakt, iż największe nasłonecznienie w naszym kraju występuje latem, można wtedy wykorzystać sprzyjającą aurę i panele słoneczne, żeby móc cieszyć się niższymi rachunkami chociażby także w zimie.
Fotowoltaika - definicja z Wikipedii
Fotowoltaika znajduje obecnie zastosowanie, mimo stosunkowo wysokich kosztów (choć te drastycznie maleją, a w opracowaniu są nowe, tańsze technologie np: oparte na perowskitach), w porównaniu z tzw. źródłami konwencjonalnymi, z dwóch głównych powodów: ekologicznych (wszędzie tam, gdzie ekologia ma większe znaczenie niż ekonomia), oraz praktycznych (promieniowanie słoneczne jest praktycznie wszędzie dostępne).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Fotowoltaika