Naprawmy nasz uśmiech
Dzisiaj medycyna estetyczna nie ogranicza się tylko i wyłącznie do zabiegów związanych z naszym ciałem. Także zabiegi ortodontyczne są dzisiaj wliczane do szeroko pojętej medycyny, której głównym zadaniem jest poprawić nasz uśmiech. Oczywiście samo leczenie pozwala również na wyprostowanie zębów a wszystko dzięki współczesnym aparatom, które są w stanie umożliwić nam korekcję. Przy użyciu w pełni nowoczesnych technologii tego typu leczenie jest o wiele krótsze niż jeszcze kilkanaście lat temu. Zmiany technologiczne, jakie zaszły pozwoliły nam na osiągnięcie lepszej skuteczności. Niestety za ową skuteczność płaci się bardzo dużo. Cena leczenia to prawie 10000 zł a sam leczenie może trwać nawet do 2 lat w zależności od stopnia problemu. W przypadku lekkich korekt to samo leczenie może potrwać maksymalnie do 10 miesięcy. Dzięki nowoczesnym sprzętom medycyna estetyczna jest w stanie zrobić bardzo wiele dla człowieka. Ładnie wyglądające zęby i piękny uśmiech to z pewnością zaleta dla każdego. Nie bójmy się więc korzystać z takich rozwiązań.
O skórze- definicja
Skóra (łac. cutis, gr. derma) ? największy narząd powłoki wspólnej (łac. integumentum commune) kręgowców o złożonej budowie i wielorakich funkcjach; powłoka właściwa. Ogólna powierzchnia skóry u człowieka wynosi 1,5-2 m?, a grubość wynosi 1,5-5 mm. Składa się z trzech warstw: naskórka, skóry właściwej i tkanki podskórnej. Naskórek składa się głównie z dojrzewających komórek nabłonkowych, nazywanych keratynocytami i tworzy kilka warstw: podstawną, kolczystą, ziarnistą, jasną i rogową. Oprócz keratynocytów w naskórku znajdują się również komórki barwnikowe ? melanocyty, komórki odpowiedzialne za reakcje immunologiczne ? komórki Langerhansa i komórki układu nerwowego ? komórki Merkla. W skórze właściwej utworzonej z tkanki łącznej znajdują się włókna kolagenowe i elastyna oraz elementy komórkowe: fibroblasty, mastocyty i komórki krwi oraz naczynia i nerwy. Tkankę podskórną tworzy tkanka tłuszczowa i łączna. W skórze znajdują się przydatki skóry: gruczoły potowe (gruczoły ekrynowe i apokrynowe), gruczoły łojowe, paznokcie i włosy.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Skóra
Jak usunąć cienie pod oczami
To jedna z tych przypadłości, która dotyka większą część naszego społeczeństwa. W wielu przypadkach cienie pod oczami to przede wszystkim efekt zaniku tkanki podskórnej. Warto zauważyć, że skóra pod powieka jest zawsze najcieńsza w porównaniu z innymi okolicami ciała człowieka. Zmiany skórne bardzo często spowodowane są przez promienie słoneczne oraz także przez zaburzenie pigmentacji, które może być wywołane przez chorobę. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem dającym nam długotrwały efekt jest odpowiedni zabieg, który możemy wybrać między innymi z szerokiego wachlarza, jaki mamy do dyspozycji, jeśli chodzi o medycynę estetyczną. W takich przypadkach zabiegi z udziałem kwasu hialuronowego wydają się być najlepszym wyjściem. Wiele zależy od nas, ale to my powinniśmy dobierać właściwe rozwiązania a medycyna estetyczna umożliwia nam tylko skuteczne pozbycie się problemu, co jest bardzo ważne dla pań. Oczywiście cienie spod oczu możemy również usunąć przy pomocy mezoterapii. Wybór metody ma znaczenie.