Internetowa obsługa projektów
Zgłaszanie projektów zmian w mapkach, czy nowe mapki kiedyś odbywało się w urzędzie. Teraz jednak w dobie komputeryzacji i informatyzacji zaczęto wdrażać systemy internetowego zgłaszania zmian.
Wygodne i proste rozwiązanie pozwala na szybszy przepływ informacji oraz na łatwe sprawdzenie statusu naszych projektów w systemie, co również ułatwia pracę. Takie rozwiązanie jest wygodne również dla urzędników i interesantów, którzy nie musza już zgłaszać projektów osobiście.
System informacji o terenie- co to takiego?
Krajowy System Informacji o Terenie ? zakładany jest i prowadzony przez Głównego Geodetę Kraju dla obszaru całego kraju, a na szczeblach województwa i powiatu, przez marszałka województwa i starostę. Dla tych obszarów zakłada się bazy danych zawierające stosowne dane, bazy metadanych obejmujące istniejące bazy danych systemów już istniejących, a także inne dane związane ze statusem prawnym systemu.
Szczegółowe zasady oraz tryb założenia i prowadzenia krajowego systemu reguluje rozporządzenie Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa z dnia 12 lipca 2001.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Krajowy_System_Informacji_o_Terenie
Od czego zależy koszt usług geodezyjnych?
Usługi geodezyjne to nieodzowny element zdobywania pozwolenia na budowę domu, a także dopełnienia niezbędnych formalności, jakie czekają nas podczas realizacji całego projektu. Bez mapy do celów projektowych przygotowanych przez uprawnionego specjalistę nie otrzymamy wszystkich niezbędnych dokumentów.
Czy można w jakiś sposób obniżyć koszt tego typu usług? Jeśli zależy nam na oszczędnościach, warto negocjować cenę wszystkich prac geodezyjnych jakie trzeba będzie wykonać podczas przygotowania działki i samej budowy, ponieważ może to kosztować mniej, niż zlecanie poszczególnych usług oddzielnie. Trzeba też pamiętać, że więcej zapłacimy geodecie budując dom w pobliżu dużych ośrodków miejskich.