Wikipedia o chustach do noszenia dzieci
Chusty dzielą się na:
chusty wiązane ? długość od 2,5 do 5,4 metra (szerokość około 70 cm) ? zawiązane w odpowiedni sposób wokół noszącego dają najwięcej możliwości ułożenia dziecka: od pozycji leżących, poprzez pionowe "brzuchem do brzucha" z przodu, na biodrze lub na plecach ? najczęściej rozkładają ciężar noszonego dziecka na oba ramiona i plecy noszącego. Ten typ chusty dzielimy również pod względem użytej tkaniny: chusty tkane lub elastyczne. Te drugie polecane są dla najmniejszych dzieci i najmniej wprawnych w wiązaniu opiekunów.
chusty kółkowe ? chusty zakładane na jedno ramię, jeden koniec materiału zakończony jest specjalnymi kołkami, drugi przepleciony przez nie na zasadzie paska, co pozwala regulować obwód chusty ? możemy nosić noworodka na leżąco z przodu, większe dzieci na biodrze w pionie, starsze także na plecach.
chusty typu pouch ? zwane "kieszonkami" ? najprostsze chusty na jedno ramię, bez możliwości regulacji ? dobierane do rozmiaru noszącego ? zasady noszenia podobne jak w chustach kołkowych.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Chusta_do_noszenia_dzieci
Wygodna odzież ciążowa
Kobiety w okresie ciąży potrzebują bardzo wygodnych ubrań, dzięki którym będą mogły czuć się swobodnie i spokojnie planować swoje codzienne wyjścia z domu. Ważne jest dla nich to, aby ubierane przez nie na co dzień ubrania były bardzo przewiewne i luźne. Jednak zwracają również uwagę na to, że takie ubrania powinny posiadać najwyższą jakość.
Przede wszystkim powinny zostać wyprodukowane z takich materiałów, które nie są uczulające, a wprost przeciwnie, bardzo przyjemne dla skóry i sprawiające, że noszenie ich jest bardzo przyjemne. W skład takiej odzieży ciążowej wchodzi także bielizna, która będzie przez kobiety zabierana na przykład do szpitala, dlatego kobiety zwykle starają się posiadać w okresie ciąży dużą ilość wygodnej bielizny ciążowej.
Wikipedia i zabawki
Zabawka ? przedmiot wykorzystywany głównie przez małe dzieci do gry i zabawy. Zabawka ma wiele form np. lalki, samochody, domki, meble czy zwierzęta. Głównym założeniem zabawki jest uczenie młodych ludzi do życia w społeczeństwie. Materiały z jakich wytwarzane są zabawki są odpowiednio dobierane do celów zabawki oraz wieku dziecka. Zabawki wspomagają rozwój dziecka już od pierwszych miesięcy jego życia.
Zabawki są znane już od wielu tysięcy lat, znały je najdawniejsze cywilizacje, w tym cywilizacja doliny Indusu. Mogą być wytwarzane samodzielnie przez dzieci, przez ich opiekunów bądź przez przedsiębiorstwa.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zabawka