Co z tymi dywanami?

każdego pokoju. Domowe gospodynie ze szczególną uwagą wybierają dywany przeznaczone do pokoju gościnnego. Dzięki temu mogą one stanowić prawdziwą jego ozdobę oraz sprawiać, że pokój gościnny staje się o wiele bardziej przytulny.

Co z tymi dywanami? dywany do salonu

Duże dywany do sypialni

Duże dywany mogą stać się ozdobą wielu domowych pomieszczeń. Trzeba przyznać, że w sprzedaży dostępnych jest tak dużo dywanów, że można je dobrać do praktycznie każdego pokoju. Domowe gospodynie ze szczególną uwagą wybierają dywany przeznaczone do pokoju gościnnego. Dzięki temu mogą one stanowić prawdziwą jego ozdobę oraz sprawiać, że pokój gościnny staje się o wiele bardziej przytulny.

Jednocześnie dywany przydają się w pokojach dziecięcych przede wszystkim dlatego, że dzieci bardzo lubią bawić się na podłodze, ale nie powinny siadać na samej, zimnej podłodze. Innego rodzaju dywany przeznaczone są do sypialni. Posiadają one stosowane kolory, ale mogą być grubsze, a dzięki temu będą dodatkowo ocieplały domową sypialnię.


Cytat z Wikipedii: dywan

Dywan ? tkanina dekoracyjna przeznaczona do pokrycia pewnych płaszczyzn (najczęściej podłóg, czasem także ścian).

Dywany pojawiły się prawdopodobnie w Azji Centralnej między III a II tysiącleciem p.n.e. Dywan widnieje na fladze Turkmenistanu.

Słowo dywan, według językoznawcy Aleksandra Brücknera, pochodzi od tureckiego diwan (rada, biuro), a to z kolei z języka perskiego, gdzie oznacza ?trybunał?. Dywany mają różne kształty, kolory i rozmiary.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dywan


Encyklopedia o dywanach szwedzkich

Tradycyjny dywan szwedzki Rya. W Szwecji powstały dywany o różnorodnym wzornictwie i bogactwie kształtów. Pierwotnie inspirowane tradycyjnie tkanymi dywanami orientalnymi, które już w średniowieczu 1 sprowadzano do Szwecji z Imperium Osmańskiego. Z czasem zaczęli wytwarzać własne dywany. Wykorzystując orientalną technikę tkactwa, wprowadzili do wzornictwa motywy i tematy zaczerpnięte z własnej tradycji artystycznej. W XX wieku Szwedzi, głównie za przyczyną Märty M??s-Fjetterström, wypracowali własny, wyjątkowy styl wzornictwa dywanów2. Dzięki jej twórczości, w połowie XX wieku, dywany szwedzkie stały się bardzo popularne i rozpoznawalne wśród projektantów na całym świecie.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dywany_i_chodniki_szwedzkie



© 2019 http://www.kolektory.katowice.pl/