Jak działa biuro rachunkowe?
Korzyści współpracy z biurem rachunkowym są ogromne. Okazuje się, że prowadzenie księgowości na własną odpowiedzialność oczywiście jest czymś możliwym, ale wprowadza wiele zamieszania i staje się powodem niejednego bólu głowy u właścicieli firm. O wiele lepiej jest zaufać dobrej działalności, która oferuje kompleksową obsługę wszystkich swoich klientów, a więc może pomóc i nam. Naprawdę warto jest powierzyć się specjalistom i cieszyć się życiem zamiast zmagania się z kwestiami finansowymi swojej firmy. Cała biurokracja spadnie z naszych ramion, czy może być coś piękniejszego? Już dziś o tym pomyślmy i odważmy się na podjęcie korzystnych zmian w naszej firmie i w naszym życiu, a za jakiś czas sami sobie za to podziękujemy!
Odpłatną dostawą towarów
Zakres przedmiotowy i miejsce świadczenia czynności
Opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług podlega:
odpłatna dostawa towarów i odpłatne świadczenie usług na terytorium kraju,
eksport towarów,
import towarów,
wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów za wynagrodzeniem na terytorium kraju,
wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów
Odpłatną dostawą towarów na terytorium kraju jest przeniesienie prawa do rozporządzania towarami jak właściciel. Odpłatną dostawą jest również:
przeniesienie, z nakazu organu władzy publicznej lub podmiotu działającego w imieniu takiego organu, prawa własności towarów,
wydanie towarów w oparciu o umowę leasingu,
wydanie towarów między komitentem a komisantem,
wydanie towarów przez komisanta na rzecz komitenta na podstawie umowy komisu,
ustanowienie spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu mieszkalnego, ustanowienie spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu, przekształcenie spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu mieszkalnego na spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu,
przekazanie przez podatnika towarów należących do jego przedsiębiorstwa na cele inne niż związane z prowadzonym przedsiębiorstwem (np. przypadki przekazania towarów na cele osobiste podatnika czy darowizna)
Odpłatne świadczenie usług na terytorium kraju to każde świadczenie na rzecz osoby fizycznej, osoby prawnej lub jednostki organizacyjnej niemającej osobowości prawnej, które nie stanowi dostawy towarów.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Podatek_od_towar%C3%B3w_i_us%C5%82ug
metoda rozliczania podatku VAT
Metoda kasowa ? metoda rozliczania podatku VAT. Szczególny sposób powstawania obowiązku podatkowego, który bywa korzystny dla małych podatników. Polega ona na tym, że obowiązek podatkowy powstaje z chwilą uregulowania całości lub części należności, a nie, jak w przypadku pozostałych podatników, z chwilą dostarczenia towaru lub momentu wykonania usługi. Moment powstania obowiązku podatkowego nie może być jednak późniejszy niż 180 dni od daty wydania towaru lub wykonania usługi. Jest to podstawowa różnica pomiędzy metodą kasową a memoriałową.
Nie należy mylić metody kasowej z zasadą kasową.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Metoda_kasowa